Гіпсові колони

Каталог гіпсових колон

Гіпсові колони - це елемент архітектурного декору, який виконує не тільки естетичну функцію, але може бути і опорою для стельових перекриттів. Колона включає в себе три частини: тіло (основна частина), базу (завдяки цій частині основної вага колони спрямований на фундамент) і капітель (верхня частина). Пропорції капітелей, баз і тіла гіпсових колон відповідають античним зразкам і ордерній системі.

Капітель колони

Тіло колони

База колони

У класичних архітектурних композиціях стовбури колон покриті вертикальними жолобками, так званими каннелюрами. Багато виробників і замовників віддають перевагу колонам, виготовленим з гіпсової ліпнини. Гіпс вважається традиційним матеріалом для виготовлення колон різних типів. Колони з гіпсу по красі та оригінальності ні в чому не поступаються кам'яним колонам, вони набагато легші за вагою і практичніші при монтажі. Сучасні гіпсові колони найчастіше виконують декоративну функцію, прикрашаючи інтер'єр і підкреслюючи його стильову спрямованість. За допомогою колон можна візуально змінити інтер'єр приміщення.

На сьогоднішній день допускається оформлення декоративними колонами з гіпсу, як зовнішньої частини будівлі, так і його внутрішніх приміщень. За допомогою колон з гіпсу можна легко створити фасад або інтер'єр у благородному класичному стилі. Декоративне оздоблення гіпсовими колонами, гармонуючи з ліпниною на стінах, перетворить будь-який інтер'єр в палацову залу.