Монтаж фасадного декору

Монтаж фасадного декору надає масу можливостей для втілення в життя найсміливіших ідей щодо зміни екстер'єру вашого будинку.

На відміну від ремонту, реставрації та інших видів робіт, монтаж фасадного декору не має на увазі перебудови фасаду. Як правило, для нього використовуються сучасні легкі і міцні матеріали, які забезпечують високу швидкість монтажу. Низька вага і простота кріплення матеріалу знижують трудомісткість робіт, завдяки чому цей вид робіт обходиться дешевше.

На відміну від ремонту, завдання якого всього лише повернути будові його колишній вигляд, тюнінг будинку - це його повне перетворення.

Принципи монтажу фасадного декору

Перед початком монтажу фасадного декору необхідно провести ретельну розмітку і підготовку поверхні, на яку буде встановлений декоративний елемент. Вона очищується від відшарованої штукатурки або потрісканої фарби, висолів, плям цвілі або грибка, бруду і пилу. Поверхня повинна бути рівною - при наявності нерівностей або місць з сипучою поверхнею це усувається обштукатурюванням із застосуванням армуючої сітки.

  • Декоративні елементи встановлюються відповідно до ліній розмітки на спеціальний фіксуючий клей. Клей наноситься на тильну поверхню деталі по всій її площі за допомогою зубчастого шпателя, після чого елемент щільно притискаються до місця установки і утримується, поки клейова маса не створить надійний контакт.
  • Багато об'ємні елементи, товщиною понад 10 см, потребують додаткового кріплення до стіни за допомогою дюбелів, анкерів або закладних деталей. Вибір способу кріплення залежить і від плановано вітрового або снігового навантаження. Всі кріпильні елементи (саморізи, «грибки», штирі тощо) встановлюються тільки після повного висихання клейового складу.
  • Як правило, деталі декору, виступаючі від стіни більше, ніж на 5 сантиметрів, потребують захисту відливами. Місця сполучення деталей зі стіною і між собою закриваються шаром фасадного герметика. Для закладення отворів, що залишаються від кріпильних елементів, можна скористатися складом, який застосовувався для зовнішнього покриття деталей в процесі їх виробництва.
  • Завершальний етап - фарбування декоративного оздоблення в потрібний колір фарбами на акриловій основі, мінімум в два шари.

Використовуючи декоративні елементи оздоблення, можна втілити в життя свої найкреативніші задуми, додати своєму будинку особливий стиль і індивідуальність.

Пам’ятайте також про те, що якісний монтаж фасадного декору - це не тільки майстерне приклеювання елементів. Необхідно також враховувати естетичні фактори: загальну збалансованість наявності архітектурних елементів на фасаді будівлі, пропорційність, правильність композиції і т. д. Врахуйте той факт, що встановлення декору це один із найскладніших видів фасадних робіт. В ідеалі, звичайно, монтаж декору краще довіряти професіоналам.