Монтаж гіпсової ліпнини

Професійний монтаж гіпсової ліпнини власного виробництва

Монтаж гіпсової ліпнини в будинку вимагає не лише наявності технічних знань і досвіду, а й доброго естетичного смаку. Слід взяти до уваги те, що лише частина ліпних елементів надходить на об’єкт в готовому вигляді. Інші ж збираються в єдине ціле з безлічі дрібних деталей вже безпосередньо в процесі декорування.

Основні принципи монтажу гіпсової ліпнини

Встановлюється ліпнина з гіпсу відразу по закінченні процесу виробництва. Уже повністю висохлі гіпсові вироби можна перед установкою просочити водою, помістивши в ємність з водою, за допомогою кисті або пульверизатора. Монтаж гіпсової ліпнини проводиться тільки на чисті, сухі поверхні.

На підготовленій поверхні наноситься відповідна розмітка. При монтажі ліпнини з гіпсу дуже важливо гранично чітко слідувати розмітці, інакше готова композиція може мати небажані зазори і неакуратні стики. Перед початком безпосередньо кріплення потрібно обов'язково провести «примірку» і підгонку деталей. У разі необхідності зайві частини видаляються ножем або ножівкою, а шви і щілини можна закрити гіпсовим розчином. Виріб з розчином притискається до стіни.

Як не потрібно встановлювати декор з гіпсу

Не слід проводити встановлення декору з гіпсу в приміщенні з підвищеною вологістю, несприятливим фактором також вважається низька температура. Гіпс гігроскопічний і при установці в таких умовах може посіріти або дати дрібні тріщини. Захистити поверхню гіпсу можна, лише покривши його спеціальною полімерною плівкою, або ж обробивши ліпний елемент водовідштовхувальною грунтівкою.

Фарбування гіпсової ліпнини

Монтаж гіпсової ліпнини часто передбачає і фарбування. По-перше, зараз модно фарбувати ліпні елементи в яскраві кольори, домагаючись контрасту між кольором обробки інтер'єру і його декором. До того ж, за допомогою фарби на ліпнину можна нанести малюнок, що імітує фактуру каменю, металу, слонової кістки. Ці матеріали дорого коштують, та й обробляти їх дуже важко. А ось майстерно зроблений розпис ліпнини створить абсолютну ілюзію, ніби ажурну раму для дзеркала і справді зробили з мармуру.

Для фарбування гіпсової ліпнини використовують акрилові, рідше масляні фарби. Щоб фарба лягала рівномірно і покривала всі найдрібніші деталі ліпнини, наносити її потрібно за допомогою фарборозпилювача. Плоскі великі елементи з мінімумом візерунків і рельєфів можна пофарбувати і звичайним валиком.

Гіпсовий декор досить легко піддається ремонту і реставрації: роботи по ліквідації незначних дефектів можна провести прямо на місці за допомогою гіпсової суміші.

Наша компанія проводить монтаж ліпнини тільки свого власного виробництва. Монтаж гіпсової фасадної ліпнини та внутрішьої ліпнини з гіпсу можна замовити за адресою та телефоном вказаними у розділі Контакти.